Molotow Blackliners test vol.2 « Recenzie na Produkty | Rooftop Graffiti Portál

Molotow Blackliners test vol.2

Molotow Blackliners test vol.2

24.01.2018 11:43

Naše nové Molotow Blackliners neunikli ani Martinovi. Na Facebook-u ho nájdeš ako @caligraflettering. Nech sa páči, recenzia:

"Keďže sa popri kaligrafii venujem aj letteringu (kde sa na rozdiel od kaligrafického “maľovania” perami so širokým hrotom jednotlivé písmená od základu vymýšľajú a kreslia), čierne fixky s rôzne širokými hrotmi sú pre mňa nevyhnutnosťou. Blackliner Permanent set od Molotow ponúka v jednom balení širokú škálu hrotov. V sete nájdeš deväť rôznych šírok od 0,05 mm až po solídny 1 mm, okrem toho tu je ešte Chisel tip (skosený plochý hrot) a Round tip (okrúhly a mierne zašpicatený hrot).

 

Lettering má na rozdiel od kaligrafie oveľa voľnejšie pravidlá, blacklinery som si preto poriadne užil. Ukázali sa ako spoľahlivý nástroj na detailnejšie sketche, ktoré používam buď ako tréning alebo prípravu na vektorizáciu.

 

Používal som ich asi týždeň, čo je priskoro na posúdenie mechanickej odolnosti, ale zatiaľ sa mi nestalo že by sa hrot opotreboval alebo dokonca rozštiepil, čo pri niektorých lacných “kancelárskych” značkách nie je až taká rarita. Vďaka drsnejšiemu povrchu tela sa mi nestalo že by fixka skĺzla. Telo je relatívne úzke, čo je ale prijateľná daň za to že sa ich do jedného setu muselo zmestiť viac.

 

Podľa výrobcu je v tomto produkte použitý pigmentovaný archívny atrament, ktorý je odolný nielen voči vode a chemikáliám, ale tiež voči vyblednutiu. Môžem potvrdiť že krycie vlastnosti sú výborné a čierna je naozaj čierna, spoľahlivo prekryje linky predkreslené ceruzou. Fixy nesmrdia, aj na bežnom papieri nižšej gramáže sa nerozpíjaju a rozmazanie dlaňou alebo pravítkom nehrozilo.

 

V širokej škále hrotov mne osobne nič nechýbalo. Najhrubší Round tip som používal hlavne na rýchle vyfarbovanie, Chisel tip na vypĺňanie rovných plôch, čo pri troche skúšania poriadne urýchli prácu. Väčšie vyfarbené plochy pôsobia relatívne jednoliato, menšie šmuhy sú viditeľné až pri detailnom pozretí.

 

Z deviatich úzkych hrotov som používal hlavne 1 mm na hrubú prácu a vyfarbovanie menších plôch, 0,3 mm na opravovanie nedokonalostí a chýb. 0,1 mm sa hodí na outlines okolo hotového letteringu a miniatúrny 0,05 mm na dokončovanie a šrafovanie. Veľmi šikovné, ak chceš aby tvoj sketch obsahoval rôzne odtiene sivej.

 

Ak teda často skicuješ alebo kreslíš a hľadáš kompletný set, ktorý ti umožní robiť na vyššej úrovni, rád experimentuješ s hrúbkami línií, prípadne potrebuješ presné nástroje na šrafovanie e tieňovanie, v tejto sade nájdeš všetko.

Molotow Blackliner Permanent sú vysokokvalitné nástroje, viem si predstaviť ich využitie hlavne na ilustrácie, logo design, návrhy na tetovania a všetky čiernobiele sketche."

späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • Nová Legalizace!

    V tohto mesačnom vydaní sa dočítaš ako si stojí CBD v potravinovej legislatíve? História hyb (čítáť ďalej)

  • Novinka - Aqua Color Brush

    Nové fixky AQUA COLOR BRUSH sú fixky na vodnej báze, ktoré zapôsobia najmä intenzívnym farebn (čítáť ďalej)

  • NOVINKA- GROG RUFF STUFF PAINT

    Dlho očakávaná Ruff Stuff Paint farba, nová náplň od Grog. 120 ml pigmentovanej mimoriadne trv (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2020