NMD_R2 « Sneakers Blog | Rooftop Graffiti Portál

NMD_R2

NMD_R2

12.04.2017 23:11

Úspešný príbeh vlajkovej lode z dielne adidas Originals pokračuje. Vylepšuje, renovuje a nabaluje pre rok 2017 tentoraz s prívlaskom R2. Zosobňujúc ideu, ktorá čerpá ešte zo starých archívov adidas, nové adidas Originals NMD_R2 PK si bežeckú tradíciu pôvodných adidas zobrali viac k srdcu, ako by bolo treba, pričom nezabudli ani na moderného ducha, ktorého si táto módna obuv udržuje nejaký ten čas.

Takzvaný super banger medzi bangermi, nielen po stránke vizuálov, ale aj technológií - R2 reprezentujú novú generáciu obdivovanej NMD siluety. Zlučujú nápadité kombinácie tvarov a materiálov ešte viac ako ich predchodca, čím sa dostávajú do popredia pozornosti, primárne teda svojim fakt že slušne uhladeným strihom. Isteže, tak ako aj pri predchodcovi, aj tu nastáva takzvaný mixmatch pôvodných detailov prispôsobených novodobým inováciam. V prvom rade ide o zachovanie jemnučkého, flexibilného Primeknit zvršku naneseného na charakteristickej Boost medzipodrážke.

Novinky v rámci zvršku pozostávajú z tonálne prešívaných prúžkových motívov, ktoré priamo v strede prekrývajú tri bezšvové popruhy. Následne sa dostávame k akcentujúcej zložke, a to k bavlnenej pätičke s brandovým pásikom, a napokon k tradičnej gumenej podošve. Kľúčovým momentom, a predovšetkým tým najvýraznejším, je tentoraz asymetrické aplikovanie technológie EVA v rámci medzipodrážky. Tú autori v porovnaní s modelmi R1 umiestnili do postrannej časti, trocha zväčšili a v podobe charakteristikých „pľúc“ aj farebne maximálne odlíšili. Na opačnej strane vystriedal prominentný medzipodošvový blok, pôvodne taktiež farebne odlíšený, ergonomicky tvarovaný zárez.

Vyzerá to tak, že spomínaný zárez sa po R1 stane ďalším príznačným prvkom týchto sneakers, a tak polopatisticky povedané, aj akýmsi stručným symbolom odlíšenia sa od ostatných. Super je aj zvršok s prešívanými motívmi, taktiež z veľkej časti exkluzívny pre adidas Originals NMD_R2. Meniť sa menia len nafarbenia. Poznáme prvé – White/Core RedBlack/Core Red, adidas však plánuje kopec ďalších.

V celku aj naťahovačka inak. Tenisky sme prvýkrát videli v auguste 2016, charakteristické nafarbenie, ktoré je momentálne v predajni, bolo predstavené už v novembri 2016. Navzdory očakávaniam, sneakers zavítali až teraz. Dáva to však význam. Nádel žiarivo bielych Primeknit sneakers s vibrantnou červenou by bolo trocha mimo pred zimou. Takto máme super uhladenú siluetu priam do skvelého počasia, pohody, na štandartné vychádzky, no prosto ideálna obuv na jar! 

A práve preto, žijeme jarou, milujeme jar. Nielenže je konečne príjemné počasie, ale v rámci novej kolekcie prichádza aj decentná kopa nových tenisiek vrátane adidas Originals NMD_R2 PK. Čerstvé a mega chutné ich preto nájdeš aj v Rooftop shope - adidas Originals NMD_R2 White/Core Red alebo adidas Originals NMD_R2 Clear Granite.

*zdroj foto: 43einhalb, adidas official

Kategória:
Autor:Azeralal
späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • Nová Legalizace!

    V tohto mesačnom vydaní sa dočítaš ako si stojí CBD v potravinovej legislatíve? História hyb (čítáť ďalej)

  • Novinka - Aqua Color Brush

    Nové fixky AQUA COLOR BRUSH sú fixky na vodnej báze, ktoré zapôsobia najmä intenzívnym farebn (čítáť ďalej)

  • NOVINKA- GROG RUFF STUFF PAINT

    Dlho očakávaná Ruff Stuff Paint farba, nová náplň od Grog. 120 ml pigmentovanej mimoriadne trv (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2020