Bomber Megazine Final issue 41/42 « Recenzie na Časopisy | Rooftop Graffiti Portál

Bomber Megazine Final issue 41/42

Bomber Megazine Final issue 41/42

05.01.2014 23:09

    Je to tak, legendárny Bomber Megazine sa po 25tich rokoch na scéne s čitateľmi rozlúčil koncom minulého roka posledným dvojčíslom 41/42. Keď pred vyše 25timi rokmi vychádzalo prvé číslo tohoto magazínu, mnoho jeho /ale aj našich/ súčasných čitateľov ešte nebolo ani na svete a európske graffiti bolo z dnešného pohľadu ešte stále v plienkach. Nikto, vrátane jeho tvorcov nemal v tých časoch ideu akým smerom bude graffiti napredovať a že práve tento magazín bude časom patriť medzi najvytrvalejšie stálice na rokmi sa rozrastajúcom trhu.
    Pre tých ktorí nevedia, treba pripomenúť, že tento magazín pochádza z Holandska, no mapuje celosvetovú /nielen/ ilegálnu scénu. Doteraz v každom čísle ste mohli nájsť náklad vlakov, metier, ale aj legálov a chromov a to všetko pokope v decentom dizajnovom prevedení. Bomber tu bol v časoch, kedy graffiti magazíny boli skôr raritou, v časoch, kedy mať svoj piece v magazíne bolo ešte stále výsadou a tiež jednou z mála možností pre ostatných writerov ako si udržovať prehľad. Dnešná doba nie je vďaka internetu graffiti magazínom naklonená a preto mnohé svoju činnosť ukončili., prípadne obmedzili svoj náklad. Špekulovať nad dôvodmi konca Bomber magazínu je zbytočné, treba to brať ako fakt. Svojej povesti však tento mag nezostal nič dlžný a ani posledné číslo nepoľavilo s nastavenej latky. Amsterdam subway špeciál, Hamburg špeciál, Interview s juhoamericko-švajčiarskym Lucem, Albeido /SDK/ špeciál, Bitch, Moses, Taps, Ratsel, Erpes, Swet, Regie, Sien, Tailor, atd...Steely a metrá zo všetkých kútov sveta, masterpieces na stenách, freighty a mnoho ďalšieho sa vošlo do tohto 123 stranového finálneho čísla Bomber magu.
     Všetko zlé je ale na niečo dobré a tak verím, že dieru, ktoá vznikla po tomto výbornom magazíne dôstojne zaplní  magazín nový, ašpirantov je totiž hneď niekoľko.

späť na zoznam článkov
Viac

Novinky v obchode

  • LEGALIZACE #57

    Ďalšie vydanie magazínu Legalizace prináša množstvo zaujímavých článkov a rozhovorov na t (čítáť ďalej)

  • Novinka - Aqua Color Brush

    Nové fixky AQUA COLOR BRUSH sú fixky na vodnej báze, ktoré zapôsobia najmä intenzívnym farebn (čítáť ďalej)

  • NOVINKA- GROG RUFF STUFF PAINT

    Dlho očakávaná Ruff Stuff Paint farba, nová náplň od Grog. 120 ml pigmentovanej mimoriadne trv (čítáť ďalej)


Archív


Top 5 2020